Кожна людина знає неоціненну користь води. Лікарі радять пити більше рідини при хворобах, реабілітації після оперативних втручань, дієтах, схудненні, спортивних навантаженнях. Адже вода безпосередньо впливає на самопочуття, працездатність і загальне здоров’я людини.
Кожна людина знає неоціненну користь води. Лікарі радять пити більше рідини при хворобах, реабілітації після оперативних втручань, дієтах, схудненні, спортивних навантаженнях. Адже вода безпосередньо впливає на самопочуття, працездатність і загальне здоров’я людини.
Воду відносять до природних розчинників, що становлять внутрішнє середовище організму. Крім того, зазначена субстанція є постачальником корисних речовин до органів і тканин. Тому протягом дня необхідно випивати достатній обсяг води для відновлення і підтримки водного балансу. Далі ви дізнаєтеся, як правильно пити воду, в яких кількостях, щоб заповнити її дефіцит в організмі без заподіяння шкоди.
Основні корисні властивості води
Напевно всі чули фразу, що вода є джерелом життя. Це обумовлено її участю в багатьох життєво-важливих процесах, що відбуваються в організмі. Вона не тільки втамовує спрагу, але також має ряд інших переваг:
- сприяє виведенню шкідливих речовин, таких як шлаки або токсини;
- бере участь у перетворенні їжі в енергію, переносить необхідні компоненти до складу клітини;
- очищає судини, капіляри, суглоби;
- прискорює обмін речовин, що важливо в період схуднення;
- регулює процеси теплообміну для підтримки стабільної температури тіла в різних погодних умовах;
- надає природний блиск волоссю, стимулює роботу сальних залоз, покращує стан шкірних покривів;
- знімає втому, слабкість і сонливість;
- підвищує працездатність.
Слід знати, що до вживання води необхідно підходити з розумом. Пити тільки якісну рідину, в складі якої відсутні шкідливі сполуки і важкі метали. Тому перед вживанням потрібно пропустити воду через фільтр.
Як правильно пити воду протягом дня
Немає чіткого розуміння, який обсяг рідини повинен бути випитий протягом дня. Для кожної людини кількість води підбирається в залежності від його індивідуальних особливостей. Важливу роль у визначенні цього показника грає маса тіла, заняття спортом, харчовий раціон, швидкість обміну речовин. Однак все ж головним критерієм виступає власний організм, точніше відчуття насиченості. У цій справі небезпечно не тільки зневоднення, але надлишок рідини в організмі.
Для дорослої людини 2-2,5 літра на добу достатній обсяг. Вживання води починається з ранку. Прокинувшись, через 20-30 хвилин, можна випити перший стакан. Вночі організм втратив певну кількість рідини, тепер йому необхідно відновитися.
Рекомендації щодо правильного вживання води
Слід знати, що перед їжею воду потрібно пити за півгодини,а після прийому їжі через 2-2, 5 години. Такий режим дозволяє запустити і закінчити травний процес, а також не допустити голодування. У разі, якщо їли м’ясні вироби, то вода повинна потрапити в організм через 4 години.
На ніч слід остерігатися великого об’єму рідини. Інакше сон буде неспокійним, тривожним, і не обійдеться без неодноразового відвідування туалету. Рекомендовано пити воду за 1 годину перед сном.
Для категорії людей, які бажають позбутися від зайвих кілограмів, необхідно в 2 склянки рідини додавати лимон і пити за 30 хвилин до прийому їжі. Це пов’язано з прискоренням перетравлення їжі і обміном речовин.
Тим, хто займається спортом, необхідно випивати воду за годину до занять, а в період активності слід вжити 2 літри рідини без газу. Поглинати такий обсяг необхідно розмірено і спокійно, таким чином, організм встигне компенсувати втрачену рідину.
Лікарі не радять випивати більше двох склянок за 1 раз. В іншому випадку починає нудити і може початися блювота. Найкраще поглинати воду кімнатної температури, щоб по-справжньому втамувати спрагу.
Яку воду правильно пити
Для поліпшення здоров’я і загального стану корисно пити багато води. Однак склад і спосіб приготування також впливає на якість рідини. Далі представлений перелік “правильної” води:
- Кип’ячений. Ще з дитинства відомо, що водопровідна вода повинна піддаватися термічній обробці – кип’ятіння. Під впливом високих температур всі містяться мікроби гинуть, і вона стає м’якше. Тільки ось вжити рідину потрібно не пізніше, ніж через 2 години після кип’ятіння. В іншому випадку вона»мертвіє”. Також потрібно уникати повторного кип’ятіння.
- Відстояти. Воду з крана можна набрати в ємності і відстоювати. Однак слід упевнитися в правильному складі водопровідної рідини. У ній не повинно міститися багато заліза, кальцієвих солей, важких металів.
- Фільтрований. Встановлений фільтр на крані очищає воду і при цьому не видаляє корисні мікроелементи. Таку рідину безпечно пити тільки, якщо своєчасно проводити заміну фільтра.
- Бутильована. Купувати воду в таких ємностях як пляшки – зручний спосіб під час поїздок і подорожей. Однак вона не містить корисних властивостей. Основне призначення води зазначеного типу-втамувати спрагу.
- Джерельний. Найкорисніша вода з природних джерел. В її складі міститься безліч мікроелементів, позитивно впливають на організм. Така вода вважається живою.