В даний час відомі поняття натуральних і синтетичних вітамінів. Натуральні вітаміни люди отримують природним шляхом-з продуктами харчування, зі свіжими овочами та фруктами. Синтетичні відрізняються від натуральних тим, що процес їх виробництва відбувається в спеціальних лабораторних умовах…
Під вітамінами розуміють групу хімічних сполук низькомолекулярного плану. Вони мають просту будову і відрізняються різноманітністю на молекулярному рівні. З точки зору хімії вітаміни — це органічні сполуки, які фахівці об’єднують на підставі певних ознак. Вони Необхідні людям щодня, і при правильній організації харчування ми отримуємо їх з продуктами кожен день.
У продуктах харчування присутня невелика кількість вітамінів, що відносяться до мікронутрієнтів. Зараз відомо 13 вітамінів, кожен з яких потрібен організму людини і має певні властивості.
Чим відрізняються натуральні вітаміни від синтетичних?
В даний час відомі поняття натуральних і синтетичних вітамінів. Натуральні вітаміни люди отримують природним шляхом-з продуктами харчування, зі свіжими овочами і фруктами і т.д. свіжі фрукти і овочі хорошої якості, що не містять генномодифікованих речовин і шкідливих добрив, є для нас одним з головних джерел вітамінів і мікроелементів.
Синтетичні вітаміни відрізняються від натуральних тим, що процес їх виробництва відбувається в спеціальних лабораторних умовах. Можливості сучасної фармакології не мають меж, а при виготовленні синтетичних вітамінів використовують вже відомі процеси синтезу.
При виготовленні синтетичних вітамінів більш ніж в 90% випадків виробники застосовують рослинне і тваринне сировину. » З нуля ” полівітамінні комплекси не створюють, так як це дуже дорогий процес, невигідний з точки зору собівартості і технологій.
У синтетичних вітамінах, якщо порівнювати їх з натуральними, завжди містяться конкретні дозування корисних речовин, складені за допомогою спеціальних розрахунків. Умови їх зберігання мінімальні, тому фактори зовнішнього середовища не роблять на них такого впливу, як на фрукти і овочі.
Натуральні і синтетичні вітаміни мають ідентичну хімічну структуру, проте в плані користі «виграють», безумовно, природні речовини, так як тільки вони містять активні мікронутрієнти.
Синтетичні вітаміни
Зараз є величезна кількість полівітамінних комплексів, що виготовляються згідно з суворою рецептурою і правилами, щоб не нашкодити людям. При помірному і доречному прийомі вони безпечні і приносять організму людини очевидну користь. Вітаміни промислового виробництва можуть бути виготовлені з наступних компонентів:
- натуральні інгредієнти;
- синтетичні речовини, вироблені в лабораторних умовах;
- тварина сировина;
- рослинна сировина.
Виробники ретельно стежать за тим, щоб ці препарати не містили ГМО, глютену і сої. Полівітамінні комплекси поділяють і за віковими групами: є препарати, призначені для дітей і людей різного віку або періоду життя. Є речовини, які необхідно вживати людям, що страждають якими-небудь серйозними захворюваннями: іноді з тих чи інших причин вони не можуть отримати цінну речовину природним шляхом, і на допомогу приходять синтетичні вітаміни.
Фармакологічні компанії можуть випускати полівітамінні комплекси в різних лікарських формах:
- таблетка;
- порошок;
- капсула;
- рідина;
- сироп.
Як уже зазначалося, лікарі призначають синтетичні вітаміни людям при певних захворюваннях і станах:
- хронічні хвороби шлунка і кишечника;
- розлади всмоктуючої функції;
- важкі інфекційні захворювання, що супроводжуються падінням імунітету і тривалим періодом одужання;
- інші хронічні хвороби (в цьому випадку треба орієнтуватися тільки на лікарські показання);
- вагітність (після консультації з гінекологом або терапевтом);
- період грудного вигодовування;
- Вегетаріанське харчування;
- післяопераційний період;
- важка фізична праця;
- гіповітамінози різного ступеня.
Якщо людина практично здорова, він теж може приймати синтетичні вітаміни, проте будь — який кваліфікований лікар скаже, що оптимальний варіант-це повноцінне харчування і корекція способу життя.
Коли люди відповідально ставляться до свого здоров’я, не допускаючи серйозних похибок в режимі харчування, праці і відпочинку, вони цілком можуть обійтися без прийому синтетичних полівітамінів: організм буде сам «добувати» необхідні йому речовини з щоденних продуктів харчування. Якщо ж з яких-небудь причин виникає необхідність в прийомі полівітамінних комплексів, їх не можна застосовувати без попередньої консультації з лікарем.