Багато жінок страждають від набряків обличчя вранці. Це буває навіть з тими, хто не їсть на ніч солоної їжі, п’є воду і робить зарядку, тобто веде здоровий і активний спосіб життя. Чому ж після сну в дзеркалі ми бачимо набряки? Через що вони з’являються і як з ними боротися?
Багато жінок страждають від набряків обличчя вранці. Це буває навіть з тими, хто не їсть на ніч солоної їжі, п’є воду і робить зарядку, тобто веде здоровий і активний спосіб життя. Чому ж після сну в дзеркалі ми бачимо набряки? Через що вони з’являються і як з ними боротися?
Причини набряклості
Одна з причин – наявність захворювань печінки, нирок, щитовидної залози, серцево-судинної системи. Це окремі випадки і, як правило, люди знають про наявні патологіях. Якщо у організму немає проблем, то приводом набряклості можуть стати солона їжа, вживання великої кількості рідини на ніч, алкоголь, пізній відбій. Видаливши ці фактори, ви зможете щоранку радіти своєму відображенню в дзеркало. Включіть в раціон корисні продукти, і вашій красі будуть заздрити.
Але навіть» правильні ” жінки час від часу відзначають, що вранці контури обличчя стають розпливчастими. Фахівці схильні вважати, що причиною застою рідини в тканинах є стиснення вен або лімфатичних судин, за якими здійснюється кровотік від особи. Стиснення можуть викликати і м’які тканини – це пов’язано з перенапруженням шийних м’язів і зв’язок.
Чи є набряк?
Щоб визначити його, проведіть нескладний тест. Покладіть обидві руки на голову, зведіть пальці в напрямку потилиці. Якщо в цій області шкіру можна зібрати в складку, то це свідчить про надлишки і застої рідини.
Як боротися з набряком обличчя?
Щоб раз і назавжди позбутися від набряків, спершу потрібно пройти обстеження у лікаря. Можливо, в ході діагностики з’ясується, що у вас є які-небудь захворювання. Доктор призначить терапевтичний курс, і разом з симптомами хвороб зникне набряклість.
Якщо ж потрібно максимально швидко привести себе в порядок, допоможуть нескладні способи:
Добре, якщо у вас буде запас «крижаного» відвару ромашки або м’яти. Після вмивання кубики прикладають до набряклої області. Тримати на шкірі їх можна не більше 5-ти хвилин.
Масаж обличчя і вправи від набряків
Масаж обличчя руками допомагає зменшити затримку відтоку рідини. На обличчя потрібно нанести масло, сироватку або крем. Починати треба з центру, а потім рухатися по масажних лініях до периферичних областях:
- від крил носа і центру чола до скроневої зони;
- від підборіддя до вушних мочок;
- від Рота до вух;
- від внутрішнього куточка ока до зовнішнього.
Непоганий ефект дають наступні вправи:
- «Паличка». Покладіть вказівний і середній пальці на вилиці, відчуйте, як «ходять» м’язи. Примружтеся на 5-7 секунд, а потім розслабтеся. Зробіть 2 підходи по 7 разів.
- «Галочка». Розмістіть середній і вказівний пальці в куточках очей, щоб вийшла «галочка». “Втопіть” пальці (не передавлює!). Подивіться вгору, відтягніть нижню повіку до верхнього. Очі не закривати. Ви повинні відчувати під пальцями пульсацію. Виконати 3 підходи по 7 разів.
- «Окуляри». Зробіть з великого і вказівного пальців окружності. Покладіть вказівний під брову, а великий на виличну частину. Трохи натисніть, поморгайте 30 секунд.
Для запобігання появи набряклості слід уникати надмірного вживання солодкої і солоної їжі, а також алкогольних напоїв (особливо на ніч). За пару-трійку годин до сну слід випити склянку чистої води. Намагайтеся спати на спині таким чином, щоб голова перебувала трохи вище тіла.