Свята закінчилися, а з ними і шикарні застілля. Незважаючи на те як було смачно і весело, організм працював в цей період на знос. Найбільше, очікувано, дісталося органам, що фільтрують кров: печінки і нирок. Калорійні жирні страви, велика кількість спиртного і солодкого шкідливі не тільки для фігури, але, в першу чергу, для внутрішніх органів.
Свята закінчилися, а з ними і шикарні застілля. Незважаючи на те як було смачно і весело, організм працював в цей період на знос. Найбільше, очікувано, дісталося органам, що фільтрують кров: печінки і нирок. Калорійні жирні страви, велика кількість спиртного і солодкого шкідливі не тільки для фігури, але, в першу чергу, для внутрішніх органів.
Ви знали, що нирки відповідають за очищення організму від шкідливих речовин? Якщо у вас високий тиск, діабет або атеросклероз, то будьте обережні – ваші нирки знаходяться під ударом і все гірше справляються зі своєю основною функцією очищення.
Захворювання нирок часто призводять до летального результату, якщо їх не контролювати. До того ж, нирковий біль давно визнана найсильнішою за шкалою інтенсивності больових відчуттів. А тому, напевно, кожен хотів би зробити все можливе, щоб ніколи не відчувати проблем з нирками.
Оскільки, у разі утворення піску та каменів у нирках, ми не можемо їх механічно очистити за допомогою будь-яких пристроїв, найкращим засобом для відновлення функцій печінки все ще залишається харчування.
Отже, перед вами 9 незамінних продуктів для здоров’я ваших нирок.
Зелені листові рослини
Мама не дарма вмовляла вас в дитинстві є капусту і овочі. Вона знала що вони багаті вітамінами і мінералами, що несуть неоціненну користь всьому організму і, звичайно ж, ниркам.
Листова зелень-а це китайська капуста, салат айсберг, рукола, шпинат, бадилля буряка, капуста Кейл, всі види зелених салатів, а також петрушка, кінза, базилік і кріп. Майже всі вони наповнені вітамінами C, K, фолатами та клітковиною. Зелень, як жоден інший продукт, допомагає регулювати тиск, рівень цукру в крові і знижувати стрес, позбавляючи від синдрому втомлених надниркових залоз. Хороша новина і в тому, що навіть якщо ви не любитель “жувати траву”, існує безліч способів нешкідливо ввести зелень в свій раціон.
Журавлинний сік
Широко відомо, що завдяки своєму хімічному складу, журавлинний сік дуже ефективний у боротьбі із запальними урологічними захворюваннями. Але не всі в курсі, що він не менш корисний і для підтримки здоров’я нирок.
Науково доведено, що регулярне вживання ягід журавлини або журавлинного соку сприяє очищенню нирок від піску і каменів, запобігаючи руйнуванню органу. Що важливо розуміти, так це що журавлина неодмінно повинна бути натуральною, без домішок і добавок на зразок цукру, лимонної кислоти, солі, стабілізаторів та іншого. Чим чистіше сама ягода, тим краще.
Іншим безсумнівним аргументом на користь журавлини є те, що ця ягода не тільки корисна, але ще і неймовірно смачна!
Куркума
Запальні процеси, що протікають в організмі є причиною безлічі захворювань, в тому числі, провокують хвороби нирок. Щоб уникнути проблем, рекомендуємо почати регулярно приправляти свої страви куркумою.
Куркумін-речовина, що володіє загальним протизапальну дію на організм. Речовина допомагає лікувати або виводити в стан ремісії багато хвороб нирок. Куркума одна з небагатьох, допомагає розчиняти камені в нирках – проблему, жорстоко мучить багатьох людей. Головним чином, ця приправа знижує ступінь запалення в нирках, що сприяє прискоренню їх природного відновлення.
Додайте куркуму до рису, тушкованих овочів, рагу і навіть смузі. Але будьте уважні під час готування – вона погано відпирається.
Яблуко
Англійці кажуть:” їж по яблуку в день і доктор не знадобиться”, але, як це часто буває з прислів’ями – їм мало хто дійсно вірить. Хто б міг подумати, що це виявиться правдою?
Яблука багаті клітковиною, яка вбирає в себе всі токсини, що опинилися в кишечнику і виводить їх з організму, не дозволяючи проникати в кровотік. Це значно полегшує життя ниркам. А ще яблука зменшують запалення і сприяють нормалізації травлення.
Часник
Стан всього вашого тіла, як і нирок, залежить від вашої уваги і турботи про них. Якщо ставитися до свого організму зі зневагою, воно може стати жертвою надлишку токсинів і хронічного запалення. Допомогти уникнути цього може звичайний часник.
Часник містить речовину-аліцин, що володіє бактерицидною і фунгіцидною дією. Він також є потужним антиоксидантом і ефективним протизапальним засобом.
Часник хороший як для нирок, так і для нормалізації артеріального тиску. А ще це хороший пробіотик, що зміцнює імунітет.
Листя кульбаби
Хоча чай з листя кульбаби не можна назвати найприємнішим напоєм, ваші нирки його явно оцінять і віддячать вам за старання.
У зеленому листі самих звичайних лугових кульбаб містяться цінні біофлвоноїди-це антиоксиданти, які омолоджують, захищають і очищають ваші нирки і кров. Крім того, речовини, що містяться в листі кульбаби знижують артеріальний тиск.
Готовий чай з сушеного листя кульбаби зазвичай нескладно знайти в аптеці або в магазинах здорового харчування. Варто зауважити, що корисний не тільки чай, але і свіже листя, які можна спокійно використовувати при приготуванні овочевих салатів, додавати в різні супи або тушкувати з овочами.
Ще одна корисна властивість кульбаб криється в їх благотворний вплив на нервову систему. Так, якщо ви схильні до зайвої тривожності, спробуйте починати день не з кави, а з чашки чаю з кульбаб.
Маслинове масло
Оливкова олія знаменита на весь світ своїм корисним впливом на людський організм. Олеїнова кислота, вітаміни Е, А, до, А також високий вміст натрію відповідають за здорове волосся, шкіру і загальний тонус тканин організму. Як виявилося, воно допомагає ще й запобігати розвитку багатьох хвороб нирок.
Завдяки великій кількості ненасичених жирних кислот оливкова олія знижує рівень холестерину, а з ним і артеріальний тиск. Також воно зменшує біль від каменів в нирках і знижує запальні процеси. Це одне з найдоступніших ліків, практично не мають побічних ефектів.
Головне у використанні оливкової олії-вибирати нерафіновану оливкову олію першого холодного віджиму. Тільки якісний продукт без домішок і хімікатів буде надавати той відчутний оздоровчий ефект, про який говорять лікарі і дієтологи всього світу.
Лимонний сік
Якщо ви хочете не тільки очистити ваші нирки від піску і каменів, а й запобігти їх повторне утворення – придивіться до лимонів. Лимони підвищують концентрацію цитратів в сечі, що сприяє природному розчиненню каменів.
Не обов’язково є лимони як вони є, не менш корисно буде приготувати напій з лимонним соком. Для цього, візьміть склянку теплої води і додайте в нього столову ложку свіжовичавленого лимонного соку. Якщо перетворити це в щоденний ритуал, то зберегти нирки у відмінному стані вам не складе труднощів.
Імбир
Перш ніж радісно бігти за імбирним печивом дочитайте цей абзац.
Імбир, незважаючи на чудові поєднання смаків у випічці і зимових варіантах латте, набагато корисніше в первісному свіжому вигляді. Хоча, не сильно більше поступаються йому сушений або подрібнений імбир. При змішуванні свіжого імбиру з цитрусовими виходить відмінний свіжовичавлений сік. А ще з імбиру роблять смачне імбирне масло.
Корінь імбиру має широкий спектр лікарських властивостей. Він допомагає впоратися з нудотою, морською хворобою, зменшує біль, підвищує апетит і, як і інші продукти в цьому списку, знижує інтенсивність запальних реакцій в організмі. Що важливо, оскільки затяжні запальні процеси в нирках викликають їх наступні хвороби і дисфункцію.
Напевно, ви погодитеся, що чим раніше включити в свій раціон імбир, тим краще.
На закінчення, відзначимо наступне. Щоб ваш організм працював як годинник і швидко б відновився після тазиків з олів’є і шампанського, необхідно забезпечити його відповідними ресурсами. Створити умови при яких нирки зможуть спокійно нейтралізувати і вивести бактерії і шкідливі речовини, що потрапили в тіло. Оскільки наш стандартний раціон зазвичай не блищить різноманітністю, а богатирське здоров’я залишилося в казках, необхідно вживати додаткових заходів для забезпечення оптимальної роботи організму.
Добре, що завдяки збагаченню дієти будь – якими з цих дев’яти продуктів, ми можемо сприяти ефективній роботі очисної системи тіла-нирок.