Якщо ви раптом з невідомої Вам причини відчуваєте больові відчуття протягом досить тривалого часу або раптово відчули незнайому біль, поставтеся до цього відповідально.
Життя, звичайно, біль, але все ж не варто сприймати це буквально. Якщо ви раптом з невідомої Вам причини відчуваєте больові відчуття протягом досить тривалого часу або раптово відчули незнайому біль, поставтеся до цього відповідально.
Однак, незважаючи на всю серйозність, часто ми довго сумніваємося в необхідності йти до лікаря. Хоча очевидно, що краще все ж сходити і переконатися, що все в порядку, ніж пропустити початок хвороби. Адже навіть найстрашніші діагнози піддаються лікуванню, якщо виявити недугу на самому початку.
Ми звикли, що більшість неприємних відчуттів, що ми відчуваємо – тимчасові, начебто головного болю, синців або взагалі чисто психологічного характеру. Вони з’являються зі зрозумілих причин, швидко проходять і не є симптомами чогось більшого. Однак є й ті, до яких варто було б придивитися.
Для того, щоб вам було легше відрізнити тривожні ознаки від банального розладу травлення, ми підготували список сигналів від організму, на які важливо звернути увагу. Такі як, задишка або сплутаність свідомості. Замість того, щоб гадати чи все добре, краще зайвий раз перевіритися, і тоді вже продовжувати насолоджуватися життям.
Отже, ми зібрали 6 симптомів, наявність яких не варто ігнорувати.
Незрозуміла втрата ваги
Жорстокий жарт іноді з нами грає організм. Ті, хто прикладає стільки зусиль, щоб схуднути, буває роками домагаються бажаного результату. Але трапляється, що людина втрачає кілограми в лічені дні, сам того не бажаючи.
Безпечною втратою ваги вважається розумний контроль споживання і витрати калорій. Регулярна фізична активність і дієтичне харчування. При здоровому підході, нормально втрачати близько половини кілограма в тиждень.
Однак, якщо ви нічого не змінювали в своєму способі життя, а вага почав різко зменшуватися – це може говорити про серйозні проблеми в організмі. Серед захворювань викликає раптову втрату маси виділяють:
– діабет;
– хвороби печінки;
– гіперактивність щитовидної залози;
– депресія;
– онкологія.
Якщо тільки ви не кардинально змінили ритм свого життя, то втрата 5 кг і більше за півроку можуть стати серйозним аргументом, щоб пройти повну перевірку у лікаря.
Важко дихати
Це страшно, коли раптом стає важко дихати. Але, як правило, цей стан швидко проходить. Будучи високо в горах, при екстремально низьких або високих температурах, а може і від безглуздого розіграшу друзів легко може перехопити подих. Однак, якщо в середині буденного робочого дня вам раптом стало важко дихати, швидше йдіть до лікаря. Тому що навіть якщо це не було викликано чимось серйозним, жартувати із забезпеченням тіла киснем не можна.
Причиною такого нападу можуть бути: пневмонія, бронхіт, хронічна обструктивна хвороба легень або астма. Але, чесно кажучи, маючи одне з таких захворювань, ви навряд чи здивуєтеся утрудненню дихання. А ось закупорка легеневої судини або панічна атака швидше за все стануть для вас несподіванкою.
Але що б не викликало напад, кисневе голодування необхідно усунути якомога швидше.
Непроходящее підвищення температури тіла
Висока температура тіла-не найприємніше стан і позбутися від нього хочеться якомога швидше. І деякі ліки виявляються в цьому досить ефективні. Все ж не варто захоплюватися і знижувати температуру, якщо вона не перевищує 38.5 ⁰С. Причина проста: висока температура тіла свідчить про активізацію роботи імунної системи. Збиваючи ж температуру, ми заважаємо силам нашого організму справлятися з вірусами і бактеріями, дозволяючи останнім розмножуватися.
З іншого боку, якщо температура стабільно тримається більше 3-х днів, це може говорити про те, що власних сил організму недостатньо. Тоді вже і потрібна підтримка медикаментами.
До серйозних захворювань, що виявляється стабільно високою температурою, лікарі відносять: інфекції сечовивідних шляхів, туберкульоз, деякі види лімфом. Так що, якщо ви робите все від вас залежне, щоб повернути температуру в нормальне русло, а вона як і раніше залишається високою-саме час сходити до лікаря.
Незрозумілі порушення в роботі кишечника
Цей пункт не з простих. Зміни в роботі кишечника можуть бути по ряду найрізноманітніших причин у будь-якого здорової людини. Це відбувається внаслідок змін в харчуванні, підвищеного стресу, нездужання або алергії. Але, будемо чесні, всі ми забуваємо про такі нюанси, ледь покинувши туалет.
Хвилюватися варто, якщо ви помічаєте стабільні зміни стільця, не характерні для вашого організму. Скажімо, це цілком природно, коли організм відповідає діареєю на дуже гостре блюдо. Але якщо розлад триває незалежно від того, що ви їсте – це тривожний знак.
Приводом негайно звернутися до лікаря однозначно буде кривавий, чорний, смолистий або блідий стілець. Може виявитися, що у вас запальна інфекція, синдром роздратованого кишечника або рак.
Набряк ніг
Для багатьох може виявитися сюрпризом, що проблеми з кінцівками викликані поганою роботою серця. Але, коли серце перестає справлятися з тим, щоб як слід розганяти кров по всьому тілу, очевидно, що першими страждають кисті і ступні. Кров, як і інші рідини, часто накопичується в кінцівках, викликаючи набряки.
Серцево-судинні захворювання стоять на першому місці за смертністю в світі. Можливо тому, що причин, що призводять до порушень в роботі серця, існує велика безліч. Наприклад: гіпотиреоз, діабет, підвищений тиск, ішемічна хвороба, недіагностована вроджена вада серця та інші. Не залишайте набряки без уваги, особливо, якщо спостерігаєте сірість або синюшність набряклих тканин. Якомога швидше перевірте стан вашого серцевого м’яза.
Раптова розгубленість або дивна поведінка
Різка зміна поведінки, мови або плутанина в свідомості людини можуть бути тривожним симптомом. Особливо тому, що сама людина рідко усвідомлює, що з нею відбувається щось не те. Жертви інсультів, наприклад, часто мають невиразну і незв’язну мова в момент нападу, але самі вони це помітити нездатні.
Такі ж стани можуть бути спровоковані інфекційним захворюванням, психічним розладом, несумісністю лікарських препаратів, алергічною реакцією або ж дефіцитом нутрієнтів.
Мислити раціонально, коли в голові твориться такий безлад, досить складно. Але, якщо ви бачите, що рідні та близькі стурбовані вашим станом, важливо довіритися їм і якомога швидше звернутися до лікаря.
Якщо ви спостерігаєте у себе затуманеність розуму, помічаєте, що не можете впоратися з елементарним завданням, або якщо раптом забули взагалі хто ви і де перебуваєте – це серйозно.
Уважне ставлення до свого організму допоможе вам якомога довше зберігати здоров’я і активність. Запам’ятайте: краще зайвий раз перевіритися і нічого не знайти, ніж запустити хворобу.
Сподіваємося, що цей список з 6 тривожних симптомів буде Вам корисний і допоможе зберегти здоров’я.
Джерело: hhdresearch.org